Zapach mężczyzny

12287367_732593870203969_206561479_o

Kiedy mijam obcą osobę (tak,faceta) i czuję TEN zapach to automatycznie widzę Jego. Przysięgam, że od razu czuję drżenie w swoim ciele a fakt, że to jest takie szybkie, energiczne dodaje temu mocy.
Tylko, że On ma wiele postaci.
Ma zapach świeżego prania, jakby dopiero co wyjętego z pralki. Pojawiają się wtedy nasze młodzieńcze spotkania za czasów gimnazjum. I widzę nas, bez specjalnych zmartwień, zakochanych. Jak mnie przytulasz na spacerze, dajesz mi kwiaty bez powodu albo jak leżymy u Ciebie w pokoju – Ty tworzysz muzykę a ja gram na Twoim telefonie. Wiem, zabawne ale i cholernie urocze. Lubię nas w tych wspomnieniach i ten zapach – tysiąc razy piękniejszy niż niejedne perfumy ale to zasługa Ciebie i tego jakim jesteś dobrym człowiekiem. Jestem pewna, że nadal tak pachniesz.

Ma zapach miliona dolarów. Zawsze tak pachniał, bez względu na to czy spędzaliśmy dzień w dresach czy wychodziliśmy na kolacje ze znajomymi. Pachniał intensywnie, elegancko – takie zapachy nie lubią sprzeciwów i spontaniczności. Mają za to dobry gust, dobrą pracę i plany na przyszłość. Gdy czuję ten (już na zawsze przypisany Tobie) zapach to widzę nas m.in. jak idziemy na tą imprezę firmową gdzie wyglądamy jak wyjęci z festiwalowego czerwonego dywanu w Cannes, jak siedzimy z Twoimi znajomymi w knajpie i nie spuszczasz ze mnie wzroku, jak tańczymy (a robiłeś to cholernie dobrze) na środku sali z iskierkami w oczach. Jestem pewna, że nadal tak pachniesz.

12287055_732593873537302_1819337801_o

Ma zapach Ciebie. Nie wiem jakich perfum używasz ale wiem, że czasem ich nutę wyczuwam u kogoś. Chociaż na Tobie pachną inaczej. Boje się tego zapachu, tak jak i Ty mojego. Obrazy pojawiają się wtedy z prędkością światła i widzę Twój uśmiech – jak tylko nasze oczy się spotykały, Twoje usta -które całowały mnie tak szczerze i namiętnie. Przypominają mi się nasze wyjazdy, Twoje przyjazdy, nasze rozmowy i wielkie plany, Twoje obietnice i moja naiwność. I ten ogrom adrenaliny. Teraz ten zapach wywołuje we mnie tylko i wyłącznie żal – do Ciebie i siebie samej.
Już zawsze będziesz tak pachniał. Szkoda.