Miłość jak narkotyk

tumblr_inline_n4fx9ftAN11s8mk0f

Sama się dziwię, że nadałam temu tak banalny tytuł. Lecz czy nie oddaje idealnie tego jak na mnie to zadziałało? Jak oderwało mnie od rzeczywistości?
Nie tak miało być, wiesz? Nie chciałam żadnego zakochania i wszystkiego co się z tym łączy. A ja przepadłam jak gimnazjalistka. Dokładnie było tak jak przy pierwszej szkolnej miłości! Na dobry początek szczera niechęć, później dogryzanie. Taki był wtedy sposób na zwracanie czyjejś uwagi, pamiętasz? Takie to dziecinne i urocze. Było. Wtedy – te 10 lat temu. Teraz takie mocne uczucie to jak masochizm.

Pochłania Ciebie całkowicie. Nie zostawia minuty na to aby pomyśleć o sobie. Cały czas chodzisz uśmiechnięty od ucha do ucha, czujesz te przereklamowane motylki w brzuchu, planujesz, tęsknisz, popadasz w euforię.

bedroom-black-and-white-couple-cute-love-Favim.com-280712

Najlepiej bawicie się tylko w swoim towarzystwie, nie brakuje Ci znajomych, imprez. Niczego Ci nie brakuje bowszystko jest tuż obok. Zwykłe domowe przygotowanie gorącej czekolady, pięknie przystrojonej w bitą śmietanę i kolorową posypkę Was cieszy. A gdy chcecie zaszaleć to pijecie i tańczycie w mieszkaniu.

Porozumiewacie się bez słów zarówno w dzień jak i nocą. Zwykły dotyk za każdym razem powoduje ciarki i ogrom ciepła. Pocałunek jest zawsze namiętny jakby miał być tym ostatnim oraz kuszący bo lubicie to jak na siebie działacie. Czerpiecie siłę ze swoich oczu – miłości, pożądania, które z nich bije.

A gdy to wszystko trafia szlak to przestajecie żyć. Najpierw robicie dość głupie i niebezpieczne rzeczy – wszystko aby zapomnieć, nie myśleć, nie czuć. Albo czuć wszystko tylko nie pustkę. Szukasz adrenaliny, wracasz do znajomych, interesów. Myślisz, że ktoś Ci zastąpi tamto wszystko. Mnie. Ciebie.
Później odpuszczasz. Nie masz siły. Poddajesz się. Boli tak bardzo. Odcinasz się od świata. Musisz brać leki nasenne na zmianę z tymi na uspokojenie. Otaczasz się bliskimi aby nie zrobić nic głupiego, przecież nie warto.

tumblr_static_black-and-white-girl-sad-favim.com-279084

I z czasem to się goi, uczysz się z tym żyć. Powoli wracasz do normalnego życia, choć nigdy takie samo już ono nie będzie. Zmieniłeś się jako człowiek. Na zawsze.
Znajdujesz siłę i starasz się myśleć pozytywnie.
Układasz sobie życie.

Ale nigdy nie zapomnisz.
Wiem to.