Czy ludzie się zmieniają?

P1050993

Miałam okazję uczestniczyć w dwóch spotkaniach z dawnymi przyjaciółmi, znajomymi. Byłam bardzo ciekawa – kim teraz są? Jacy są?

Nie raz zastanawiałam się czy ludzie potrafią się zmienić? Nie tylko na lepsze czy na gorsze ale tak w ogóle? Czy z czasem stają się kimś innym? 

Los chciał, że mogłam znaleźć odpowiedź na to pytanie. Widziałam się z ludźmi, z którymi miałam do czynienia w czasach gimnazjum, liceum… Oczywiście, chodzi o to, że na co dzień również widuję się ze starymi znajomymi ale uważam, że gdy spędza się czas, rozmawia dość często to ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie, które postawiłam w pierwszych zdaniach tego posta.

Tak więc, spotkałam się z kolegą, którego nie wiedziałam siedem, może osiem lat (dżizas! jak ten czas leci) oraz spotkałam się z moją dawną paczką przyjaciółek za czasów gimnazjum. O ile z dziewczynami (przynajmniej z większością) miałam lepszy czy też gorszy kontakt to on był lecz ze wspomnianym kolegą żadnego.

Każde z tych spotkań było dość dziwne, lekko krępujące (no, z dziewczynami tylko przez chwilkę 😉) ale bardzo miłe i udane. Czasem odłączałam się od konwersacji i obserwowałam z boku znajomych, słuchając czym się teraz zajmują. Patrzyłam na ich gesty, sposób mówienia, zachowanie ale też na to jak wyglądają, jak się generalnie ze sobą czują. Piękne doświadczenie.

P1050994

I powiem Wam, że jedni lepiej się ubierają, stali się mniej lub bardziej ambitni, inni odkryli nowe pasje lub wytrwale dążą wcześniej wytyczonymi ścieżkami. Pojawiły się zaręczyny, plany o dzieciach i to u osób, dla których imprezy były kiedyś jednym z priorytetów. Osiem lat – może nie jest to ogromna przepaść ale było ją widać. Wszyscy jesteśmy doroślejsi, tacy bardziej….zdefiniowani – przynajmniej na jednej płaszczyźnie życia.

Lecz tak samo się śmiejemy, gestykulujemy, patrzymy – po prostu zachowujemy.To jest w nas od zawsze i na zawsze w nas pozostaje. Sposób w jaki chodzimy, robimy herbatę, opowiadamy zabawne historie czy też przytulamy.

To jesteśmy My.
I upływający czas tego nie zmieni.

 

  • Ciekawe spojrzenie… 🙂 Życie układa się w przedziwny sposob, jednak mimo wielu zmian w każdym z nas tkwi cząstka osobowości, która nigdy się nie zmieni:-)