Bądź sobą!

Ja wiem, ze cieżko jest odnaleźć ‚siebie’, że to długa droga – wiele prób i błędów. 

Samej zajęło mi to na prawdę wiele czasu. W zyciu bym nie pomyślała ze spróbuje troche pedagogiki, makijażu, ze będę myślała o Social mediach jako o pracy zarobkowej. 

Doświadczaj ale nie kopiuj. 

Pamietam jak miałam moze z osiem czy dziesięć lat i mój starszy kuzyn był dla mnie praktycznie bóstwem. Jadłam to co on, mówiłam jak on, na krok od niego nie odchodziłam. Mocno go to irytowało co wtedy w ogóle mnie nie obchodziło. Ma to swoj urok ale tylko jeśli jest sie ośmiolatkiem. 


Gdy masz lat -naście, -dzieścia to takie zachowanie jest słabe. Podoba ci sie jak ktoś żyje, jakie ma pasje, patrzenie na świat – super ale nie da sie życ czyimś życiem. Nie mozna go skopiować i wkleić do swojego. 

Czerpanie inspiracji to cos zupełnie innego. Powinno Cie to nakręcać do działania ale w Twoim własnym stylu, kierunku. Moze byc iskra, która w Tobie cos obudzi ale nie moze byc nagle Twoim życiem. 

Niestety wiele osób nie ma na siebie pomysłu i stara sie dopasować do kogoś żeby być jak on. Ktos odnosi sukcesy w danej dziedzinie wiec Ty też to chcesz. NIE!!! Nie rób tego bo jest to najstraszniejsze na świecie. Pokazujesz tym, ze nie masz na siebie koncepcji. Skaczesz z pomysłu na pomysł (nie swoj) i próbujesz tego bo ktoś na to wpadł, spróbował, zaczął. 

Powiesz, ze miliony osób np. Blogują. Owszem. Ale po pierwsze zaczynasz to robić bo lubiłeś od zawsze pisać, siedzi Ci cos w głowie, chcesz to z siebie wyrzucić albo kręci Cie blogosfera od dłuższego czasu i wreszcie sie odważyłes. Ekstra! 

Lecz jeśli robisz to bo koleżanka zaczęła i widzisz ze ma z tego ogrom satysfakcji i fajny odbiór od osób trzecich a Ty generalnie pisać nie lubisz ale tez ‚tak chcesz’,no to sorry. 

Znajdź SWOJĄ pasje a pózniej znajdziesz ludzi, którzy tez sie tym interesują. Nie naśladuj swoich bliskich! Znajdź coś swojego. 

Bo to na prawdę kiepsko wyglada z boku.

  • Dobrze gadasz 🙂 Znam wiele osób co robią coś, bo zazdroszczą komuś, a sami nigdy w życiu by tego nie zrobili. To bardzo smutne…